See on nagu balalaika?

Ei, ukulele ei ole balalaika.

Ukulele on laste mängukann mis näeb välja nagu väike kitarr.

Ukulele näeb tõesti pisut pisikese kitarri moodi välja ja sobib lastele pillimängu õppimiseks juba alates 5dast eluaastast, kuid tegu on siiski päris muusikainstrumendiga.

Mul on suured sõrmed, kas ukulele ei jää ehk minu jaoks liiga väikeseks?

Kindlasti mitte, kui Sul on raske sõrmi keeltele mahutada siis saab alati valida mudeli, millel on laiem kael.

Mul ei ole kunagi olnud piisavalt püsivust pillimängu õppimiseks, kuidas ma peaks leidma püsivuse, et ukulele mäng selgeks saada?

Ukulele mänguga alustades toimub areng väga kiiresti (no harjutama peab siiski), Sinu pill on Sinu parim motivaator. Enamik ukulele mängijaid on sõltlased. Võta pill kätte ja usu, sa ei taha seda enam käest panna.

Ma ei pea viisi ning kunagi visati mind kooli laulukoorist seepärast välja. Pillimäng pole ilmselt minu jaoks?

Vanasti arvati, et inimesel kas on või ei ole rütmitunnet. Tänapäeval on õnneks selgeks saanud, et rütmitunne on õpitav- treenitav. Sinu jaoks ongi ilmselt kõige parem harjutada rütmitunnet ja muusikalist kuulmist läbi ukulelemängu.

Ma ei tunne nooti, kas ma pean enne pillimänguga alustamist palju teooriat õppima?

Teooria tundmine on alati kasulik ja sa suudad areneda kaugemale kui endale teooria selgeks teed. KUID saad seda teha paralleelselt esimeste laulude õppimisega. Internetis on hulgaliselt laule, mille akordid on toodud välja diagrammina ja saad ilma igasuguste teadmisteta sõrmed õigele keelele asetada. Tasapisi uuri siiski kindlasti ka teooriat sest siis ei ole Sul hiljem abirattaid tarvis ning saad kindlalt ise ja oma valitud suunas sõita.